Obnova stare crkve

Saznajte sve o radovima koje smo započeli i kako se možete uključiti

NOVI ŽUPLJANIN

KRŠTENJE

VJENČANJE

KRIZMANICI

ZARUČNIČKI TEČAJ

ŽUPNI LISTIĆ

SVETE MISE

Ponedjeljak: 18:30
Utorak – subota 7:00 i 18:30
Nedjelja: 8:00, 9:30, 11:00 i 18:30

Ljetni raspored kroz srpanj i kolovoz
Ponedjeljak – subota: 18:30
Nedjelja: 8:00, 10:00 i 18:30

ŽUPNI URED

Utorak – petak: 9:00 – 12:00 i 17:00 – 18:30

Ljetni raspored kroz srpanj i kolovoz
Utorak – petak: 17:00 – 18:30

tel: +385 1 2001 605
*Hitni slučajvi javite se nakon mise

Svi događaji

Nadolazeći događaji u našoj župi

Pratite nas na fb

35.obljetnica djelovanja sestara Kćeri Božje ljubavi u našoj župi

Župa Svih Svetih Sesvete

1 day 14 hours ago

U petak, 12.listopada u župi Svih Svetih u Sesvetama obilježena je proslava 35 godina djelovanja sestara iz reda Kćeri Božje ljubavi te 150. obljetnica osnutka Družbe. Proslava je započela svečanom svetom misom koju je predvodio mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački. Uz njega je koncelebriralo i nekoliko svećenika koji su, zajedno sa sestrama, proveli jedan dio svoje službe na župi. Svetoj misi prisustvovalo je i 12 od 17 sestara koje su djelovale u sesvetskoj župi. Uz njih, došla je i provincijalna glavarica s. Gordana Igrec s još nekoliko sestra iz Družbe.

Od rujna 1983.godine, kada su došle na poziv tadašnjeg župnika Petra Ribarića pa sve do današnjeg dana časne sestre su u sesvetskoj župi imale razne uloge. Neke od njih su vođenje zborova koji djeluju u župi, uređenje i briga o izgledu oltara, vjeronauk, kuhinja i slično. No osim tih, „unaprijed zadanih“ poslova koje obavljaju, časne sestre vrlo rado sudjeluju u radu s djecom i mladima, ali i u svim ostalim dijelovima župe. „Sve za Boga, za siromahe i za našu Družbu.“, upravo je to geslo Družbe koje prate i sestre koje u sesvetskoj župi.

Osim obilježavanja djelovanja sestara Kćeri Božje ljubavi, pomoćni biskup Gorski blagoslovio je i novi vitraj sv. Petra i Pavla. (ik)